Sevgili Peygamberimizin doğumunun 1436. yıldönümünde aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Mevlüt Kandili’ni ve Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyor; hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Dünyanın bunalımlardan kurtulmanın yollarını aradığı şu günlerde, sıkıntının, huzursuzluğun panzehiri olan sevginin gönüllerde yeşertilmesi bir mecburiyettir. Dünya sevgi üzerine kurulmuştur. Sevgi ve hoşgörü bütün problemlerin yegâne çözüm kaynağıdır.

Kutlu doğum haftasında Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerini anarken, onun üstün şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel mesajı anlamaya ve bütün bunları özünde barındırdığı dinamizmi içinde çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark ediyoruz.

Allah'ın övüp yarattığı; insanlığa rehber yaptığı,  Peygamberimizin sevgi anlayışının merkezinde hoşgörü ve insan sevgisi vardı.

O’nun kalbi şefkat, merhamet ve insan sevgisi ile doluydu.

Dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine saygı, sevgi, hoşgörüyü esas alan bir anlayışın temsilcisi olan Peygamber Efendimizi anlamak ve anlatmak için tertiplenen Kutlu Doğum Haftasının hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle,  tüm vatandaşlarımızın Kutlu Doğum Haftasını ve Mevlid Kandilini en içten dileklerimizle kutluyor saygılar sunuyoruz

 

Türk Emekli-Sen Genel Merkezi