Vekillerimiz saltanatta anlaştı, yeni prensler yaratıyorlar. Hali hazırdaki vekil maaşları başbakanlık müsteşarı maaşına, emekli milletvekilleri maaşları da cumhurbaşkanı maaşına endekslenecek, milletvekilleri maaşlarını yine üç aylık alacaklar seçim sonunda seçilemezlerse maaş farkı iade edilmeyecek, tüm tedaviler meclisten bedava. Emekli memura gelince hastanelerde  % 200’e kadar fark ödeyecekler. Daha önce 300-350.- TL doktor farkı öderken şimdi bu fark 928.- TL ‘ye çıkacak. Hangi emekli bu kadar parayı verebilir, hiçbiri.  Dertleriyle yaşamaya devam… Emekliler, dar gelirliler asistanların deneme tahtası olmaya devam edecek zenginler tecrübeli doktorlara tedavi olacak.

Her şeyini örnek aldığınız Barack Obama bile ülkesindeki kriz nedeniyle maaşının % 5’inden feragat etme kararı alıyor. Batı ülkelerinde Devlet Başkanları, Başbakanlar sade vatandaş gibi yaşarken ülkemizde seçilmişler kendi çıkarları için kanun çıkararak, yeni seçilmişler sınıfı yaratıyorlar. Hatta öyle ki cenazeleri bile ayrıcalıklı.     Milletvekillerine 8400.- TL cenaze masrafı ödenirken, emeklilerin cenazesi ortada kalıyor. Belediye yardımıyla kaldırılıyor. 

Emeklilere bir darbe de Yargıtay’dan. Emekli ikramiyesi haciz edilemiyordu. Bundan böyle, emekli ikramiyemize de haciz konacak. Emekli ikramiyemizle çocuğumuzu evlendirme veya ev alma hayallerimize de son.

30 yıldan fazla çalışan memurlara hala 30 yıl üstü ikramiye verilmiyor. Çalışırken aldığımız maaşın % 50 ‘sinden daha düşük emekli maaşı alıyoruz. Emekliliğimiz, kâbusa dönüşmesin.  İkinci bir işte çalışmak istemiyoruz. Tüm ek ödemeler emekliliğe sayılsın. Sefalet kaderimiz olmasın! Emekli adalet istiyor!...

Bir tarafta millet için çalışsın diyerek meclise gönderdiğimiz vekiller, kendilerini kurtaracak yollar ararken, diğer tarafta milletin asilleri emekliler seslerini duyacak bir yetkili arıyor. Yok mu çığlığımızı duyan ?!..

                      

Nalan Huriye AKCAN    Osman ÖZDEMİR
BEDE Genel Başkanı Genel Başkanı Türk Emekli-Sen Genel Başkanı