TÜRKİYE KAMU-SEN KADIN KOMİSYONU ATA’SININ HUZURUNA ÇIKTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını verişinin 84. Yıldönümünde Türkiye Kamu-Sen’li kadınlar, Anıtkabirde huzuruna çıkarak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnetlerini sundular.
 
Kadın Komisyonu Başkanı Leyla Polat ve konfederasyona bağlı sendikalarımızın kadın komisyonu başkan ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşen ziyarette Atatürk’ün mozolesine karanfil bırakıldı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Leyla Polat, Atatürk gibi bir lidere sahip olduğumuz için Türk kadınının çok şanslı olduğuna dikkat çekerek, “birçok gelişmiş ülkeden çok daha önce Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına sahip olması gurur vericidir” dedi.
 
Komisyon Baikanı Leyla Polat, toplumda hak ettikleri seviyeye ulaşmaları için kadınlarımızın var gücüyle çalışmaları gerektiğini ve ülkenin refah seviyesinin yükseltilmesi için mücadeleden asla vazgeçmemeleri konusunda uyarıda bulunarak şunları söyledi;
 
“Kadınlarını ikinci plana iten toplumlar yok olmaya mahkûmdur. Kadınlar ne kadar güçlü ve liyakat sahibi olurlarsa toplum da o derece güçlü ve sağlam bir yapıya kavuşur. Ülkemizde kadınlarımız birçok sıkıntı ile karşı karşıyadır. Zincirin en önemli halkasını oluşturan kadınlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi mutlak suretle sağlanmalıdır. 84 yıl önce Atatürk’ün gördüğü bu gerçek doğrultusunda hareket edilmelidir. Ümit ediyoruz ki, toplumda eşit bireyler olarak yerimizi bir gün mutlaka alacağız.”