Yaşamları boyunca, karşılıksız sevgi ve sınırsız hoşgörüleriyle, çocuklarını eğitip, kişiliklerini biçimlendirmek ve onları topluma kazandırmak, annelerin yakınmadan, tüm yürekleriyle yerine getirdiği yüce bir uğraştır.

Yaşamımız boyunca derin ve benzersiz bir sevgiyle bağlandığımız, yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, özünde sadece sevgi ve şefkat bulunan, dünyadaki en değerli varlıklarımızdır.

Türk kadını her zaman öncelikle insan, sonra da anne olarak zorlukları göğüslemeyi bilmiş, sağlıklı nesiller yetiştirmek için büyük fedakârlıklar göstermiştir.

Kurtuluş savaşında evlatlarının ve kocalarının yanlarında düşmana karşı vatanını, namussunu ve şerefini koruyan, bu uğurda canını vermekten çekinmeyen Türk anasının örneği başka hiçbir millette yoktur.

Edindikleri bilgi, birikim ve yaşam deneyimlerini çocuklarına aktararak, onların insanları, dünyayı, yaşamı seven mutlu bireyler olmaları için özveriyle gece gündüz çaba gösteren tüm annelerimizi sadece bugün değil, yılın 365 gününde de hatırlanması gerekir.

Annelerimizi ne kadar çok sevdiğimizi söylemek için yılın bir gününü beklemek yerine, onları her gün anmalı, yaşamlarını kolaylaştırmak için üstümüze düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Bu duygularla, öncelikle Şehit annelerinin ve tüm Türk annelerinin  “Anneler Günü”nü kutluyor saygılar sunuyoruz.

TÜRK EMEKLİ-SEN

GENEL MERKEZİ