KAHVECİ: MÜCADELE AZMİMİZ VE KARARLILIĞIMIZ ASLA DEĞİŞMEYECEKTİR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, konfederasyonumuzun 26. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 
 
Genel Başkan Kahveci mesajında şu ifadelere yer verdi;
 
 
“24 Haziran 1992 tarihinde kurulan Türkiye Kamu-Sen bugün 26. yılını doldurdu. Kurulduğumuz günden beri sahip olduğumuz ilkeler, sendikacılığa kattığımız değer ve erdemle Türk memur sendikacılığının lokomotifi olduk. Tıkanan, yozlaşan, yeni gelişmeleri takip etmekte zorlanan ve çözüm üretmekten çok , sorun haline gelmeye başlayan sendikacılığa yeni bir nefes, farklı bir bakış getirdik. 
 
Devletle çatışmadan, milletin değerleriyle ters düşmeden ama sarı sendikacılık yapmadan da hak mücadelesi verilebileceği gerçeğiyle yola çıktık. 26 yıldır hem Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve bütünlüğü hem de milletimizin birliği ve kardeşliği için her türlü iç ve dış mihrakların karşısında olurken diğer yandan da kamu görevlilerimizin haklarının korunması ve geliştirilmesi yolunda kesintisiz, kararlı ve çetin bir mücadelenin korkusuz neferleri olduk.
 
Her türlü olumsuz şarta rağmen yıllar içinde istikrarlı bir biçimde büyüyen ailemiz, bugün 400 bine ulaştı. Türkiye Kamu-Sen, üyelerimizin aile fertleriyle birlikte düşünüldüğünde 1,5 milyona yaklaşan kocaman bir aile haline geldi, bu ailenin yalnızca mesleki değil eğitim, sağlık, tatil, yurt, konaklama gibi her türlü ihtiyacına destek oldu. 
 
Ülkemizin 81 ilinde, yedi bölgesinde, doğudan batıya, kuzeyden güneye her noktasında Konfederasyonumuz varlığıyla kamu görevlilerimizin ve milletimizin güvendiği, dayandığı, saygı duyduğu kurumsal bir yapıya kavuştu.
 
İşçi sendikacılığının hakim olduğu, memurların örgütlenme özgürlüğünün bile söz konusu olmadığı, son derece zor şartlar ve imkansızlıklar altında başlayan mücadelemiz, bugün memur sendikacılığının sendikal hareketin merkezi haline gelmesiyle taçlanmış bulunuyor. Bu mücadele elbette emeği, alın terini, çileyi, rahatından vazgeçerek zoru seçenleri ifade ediyor. Türkiye Kamu-Sen’i bugünlere taşıyan, 26 yıldır sürgünleri, baskıları, zulme uğramayı göze alan ve kurulduğundan bugüne inancından ve duruşundan taviz vermeyen kamu görevlilerimize minnettarız. Onlar bir davaya inanmanın, hak mücadelesi vermenin ve vefanın ne demek olduğunu 26 yıl boyunca herkese gösterdiler. Kamu görevlilerimiz her şart altında bizlere verdikleri destekle yolumuza ışık oldular. Geleceğimize umut oldular. Her platformda sesimizin daha gür çıkması için mücadelemize güç oldular. 
 
Bu vesile ile 26 yıl boyunca yolu Türkiye Kamu-Sen’den geçmiş, üye olarak, işyerlerinde, şubelerde, genel merkezimizde yönetim kademelerinde yer alarak elini taşın altına koyan, “Hak mücadelesinde ben de varım” diyen bütün dava arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.
 
Bugün güzel bir tesadüfle kuruluş yıldönümümüz ve milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimleri aynı güne denk geldi. Türkiye Kamu-Sen kurulduğu günden beri birçok hükümet değişti, siyasal iktidarlar geldi, gitti. Değişmeyen Türkiye Kamu-Sen’in vatan ve millet sevdası, hizmet ve mücadele aşkı oldu. Bugün de seçim sonuçlarının vatanımıza, milletimize, kamu görevlilerimize hayırlar getirmesini diler, Konfederasyonumuzun 26. kuruluş yıldönümünün bir kere daha kutlarken, akıp giden zaman içinde değişmeyecek tek unsurun Türkiye Kamu-Sen’in duruşu, mücadele azmi ve kararlılığı olacağının bilinmesini isterim”
 
 
             Önder Kahveci
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı