GENEL BAŞKAN: UYARIYORUZ! VİCDANSIZ, HESAPSIZ VERGİ VE ZAM FURYASINI GÖZDEN GEÇİRİN

Genel Başkan İsmail Koncuk, Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanan vergi ve zam oranlarını eleştirerek, “siyasi irade vatandaşın nasıl geçindiğinden bihaber” dedi.

Açıklamasında, hükümetin halktan iyice koptuğuna dikkat çeken Koncuk, ağır vergi yükünün yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ederek, “ bunun ilk işareti olarak %40 MTV’yi iptal edin” dedi.

Koncuk, açıklamasına şöyle devam etti:

“Maliye Bakanı Sayın  Naci Ağbal, % 40 MTV zammını şöyle açıklıyor, " Zaten % 15 zam olacaktı, % 25 fazla oldu. "Yani % 25'cik bir zam ne olmuş, yani?

Siyasi irade anlaşılan, bu vatandaşın nasıl geçindiğinden bihaber. Bu kadar uçuk bir zam ancak bu kadar anlamsızca anlatılabilirdi. Şaşırdık mı? Şaşırmadık, daha 1 ay önce memur ve emekliye yarım puan zam için bin dereden su getirenlerin, bizi anlamasını beklemek hayalcilik olurdu.

Beyler, bu üslupsuzlukla, halktan iyice kopuyorsunuz, farkında mısınız bilemem ama halka rağmen siyaset yapmak mümkün değildir. Üslupta saygı!

Sevgi bir yere kadardır, sınırsız değildir. Bu ülkenin insanları artık anne baba olarak görev yapmakta ve insanca yaşamakta zorlanmaktadır.

Sadece memur değil elbette, asgari ücretlisi, esnafı, çiftçisi dama demek üzeredir.  Bu ağır vergi yükünü çekmek artık ağır gelmektedir.

Maliye Bakanlığı ve Hükümeti uyarıyoruz, devamının geleceği çok açık olan bu ağır vergi ve zam furyasını tekrar gözden geçirin. Halkı görün! Bunun ilk işareti olarak, vatandaşın ve ülkenin gerçekleriyle tamamen tezat olan, vicdansız ve hesapsızca düzenlenmiş  % 40 MTV'yi iptal edin.”