TÜRK HABER-SEN’DE YÖNETİM GÜVEN TAZELEDİ

Konfederasyonumuza bağlı Türk Haber-Sen’in 6. Olağan Genel Kurulu 06 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Şölen havasında gerçekleşen Genel Kurulda demokrasinin en güzel örnekleri sergilendi.

Sabah saatlerinde başlayan kongrede ilk olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu vatan için şehit düşen tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşımız hep bir ağızdan coşkuyla okundu.

 

Genel Kurulun Divan Başkanlığına Türkiye Kamu-Sen Genel Eğitim Sekreteri ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi seçilirken, Sergi, Genel kurulun hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. 

Genel Kurulun açılışında Türk Eğitim-Sen ilçe temsilcileri toplantısı nedeniyle Ankara dışında bulunan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un hayırlı olsun mesajı salonu dolduran delegelere ve katılımcılara okundu. Genel Başkanımızın mesajı yoğun alkış aldı.

Ardından, Türk Haber-Sen’in faaliyet ve etkinliklerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi izlendi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, “6. Olağan Genel Kurulun tüm Türkiye Kamu-Sen ve kamu çalışanlarına, milletimize hayırlı olsun” dedi.

Genel Başkan Sedat Yılmaz’ın konuşmasının ardından, gündeme ilişkin başlıkların değerlendirildiği Genel Kurulda, delegelerde söz alarak düşünce ve görüşlerini dile getirdiler.

Genel Kurulun öğleden sonra gerçekleştirilen kısmında ise iki adayın yarıştığı Yönetim Kurulu seçimlerine geçildi.

Seçim sonucunda mevcut Genel Başkan Sedat Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri yeniden önümüzdeki dönem için göreve layık görüldü.Emekli olan Yönetim Kurulu üyesi KEMAL Öztoprak yerine Gaziantep Şube Başkanı Abdülselim Parlak yönetime girdi.

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Sedat Yılmaz, Türk Haber-Sen’in kutlu yürüyüşü devam edecektir. Oluşturduğumuz dostluk, kardeşlik ve birlikteliğimizi kimse bozamayacaktır. Seçimler bir demokrasi yarışıdır. Bu yarışı bir şenliğe dönüştüren tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Teşkilatımızda emeği geçen bütün dava arkadaşlarıma minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun” dedi.