Hayat mücadelesinin yeni bir sayfası olan emeklilik bizler için çok zor geçmektedir.    Hayat şartları her gün ağırlaşmakta, ya sağlığımız bozulmakta  ya da kapıyı bir alacaklı çalmaktadır.

 “Dünyanın 17. Büyük Ekonomisi Olduk” hikâyesi karnımızı doyurmuyor, alacaklılarımızı çoğaltıyor. Bu nedenle ekonomik açıdan ilk 20’ye giren Türkiye, Birleşmiş Milletler İnsani Gelişmişlik  Endeksinde en son sıralarda yer almaktadır.

Emeklilerin halinden daha kötüler örnek gösterilerek, gözümüz korkutulmak istenmekte, sesimiz kısılmaktadır.

Ekonomideki büyüme, topluma yansımamakta, emeklilerimize yalnızca enflasyona göre zam verilmektedir. Emekliler de ekonomik büyümeyi hissetmek, büyümeden insanca pay almak istemektedir. Adaletsiz gelir dağılımı, düşük maaş ve vurdum duymaz politikalar sonucunda emekli olunca mutlu günler geçirmek hayallerimiz suya düşmüştür..

Emekliler daha fazla ezilmemek, haklarını korumak  için mutlak surette örgütlenme yolunu seçmelidir.

Birleşmeyen bir araya gelmeyen hakkını, hukukunu aramayan emeklilerin  promosyon talebi bile karşılanmadı. Hastanelerde hala ortez, protez, parası veriyoruz, hala otel parası veriyoruz, hala ilâç alırken fark ödüyoruz..

Emekliler iktidardan sendika kurma hakkının verilmesini istemektedir. Sendika kurulduğu takdirde, emeklilerin hak arama mücadelesi yasal zemine oturmuş olacaktır.

Emekli arkadaşım, teşkilatsız olunca, bir olmayınca, toplu olmayınca, emeklileri kimse dikkate almıyor. Sendika mücadelemiz ve haklarımızı almak için, gelin birlik olalım. İnsanca yaşamak,  emeklerimizin karşılığını almak,  insan  onuruna  yaraşır  bir  yaşam  sürmek  ve  kula  kulluk etmemek için Türk Emekli-Sen’e ve Birleşik Emekliler Derneğimize destek verelim.

Hayat sıkıntılarına ve zorluklarına karşı, beraberce mücadele etmek ve iyi günlere ulaşmak sizin elinizde. Birlik olalım, bir olalım, iri olalım, diri olalım….

Bütün bu olumsuzluklar içinde emekliler gününüz kutlu olsun. Daha güzel günleri yaşamak dileği ile…30.06.2013