BAYRAMI GÖRMEYİ ÜMİT EDİYORUZ!

Enflasyona Emeklileri ezdirmeyeceğiz diyen Hükümet, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 255.- YTL olarak açıkladı. Ramazan başladı, enflasyon aldı başını gitti. Emekli kara kara düşünüyor.

Kırmızı mercimek geçen sene 1.60 iken bu sene 4.60, pirinç, 3.18 iken 5.98, kuru fasulye 2.70 iken 4.96 YTL olmuş, pirinç alamayan bulgur yesin diyen Başbakanımız bulguru da 1.50 den 2.80 YTL’ye çıkartmıştır.

Elektriğe, Doğal Gaza ve Ulaşıma en az %20 zam, Doğal Gaza ikinci zam geldi, Elektriğe de yolda gelmek üzere, hâlâ enflasyon TÜİK’ e göre % 12,06, Ağustos ayı bir felâket %11,77 düşmüş? Güya giyim sektörü ucuzluğa gitti, fiyatları indirdi diye enflasyon düşürüyorlar. Acaba gıda sektörü ne oldu Sayın Başbakan, bunun yükselişin niye hesaba katmıyorsunuz?

TÜİK Başkanı 255.-  YTL’yi herhalde Emeklileri öldürme sınırı olarak açıkladı. Ancak biz ölmeyeceğiz, hayatla mücadele edeceğiz.

Bu yüksek gıda fiyatları ile boğuşarak, iftar çadırlarına gitmeden alnımızın teriyle kazandığımızla bu Ramazanı da çıkartmayı ahdettik.

Hükümet sıkışınca 7 ayda 16 milyar YTL Sosyal Güvenlik Açığının olduğunu söylüyor, kurtuluşu orada arıyor. Sosyal Hükümetimiz? Sosyal Güvenliği hâlâ kara delik görüyor. Afrika Ülkelerindeki gibi insanları açlıktan ve sefaletten öldürmek isteyen Hükümetimiz. Bu şartlarla AB’ye gireceğimizi düşünüyor.

Milli gelirin 10.000 dolar olduğunu söylüyor yetkililer, vazgeçtik 10.000 dolardan, vazgeçtik refah payını almaktan, Hükümet gerçek enflasyon kaybımızı versin. Biz başka bir şey istemiyoruz.

Bizi öldürmek isteyenlere inat, biz Emekliler Allah’ın izniyle bu Bayramı’ da görmeyi ümit ediyoruz!

 

Osman ÖZDEMİR

Türk Emekli-Sen

Genel Başkanı