Enflasyon bir türlü aşağı doğru bir seyir izleyemedi. Kimin sözüne inanacağımıza biz de şaşırdık. Ekonomi Bakanı aşağı doğru seyir izliyor diyor. Merkez Bankası Başkanı aşağı doğru seyir izleyeceğini tahmin ediyoruz diyor.

Ancak enflasyon, hep yukarı, hep yukarı. Bizim malum TÜİK’in hesaplarına göre de hala yukarı doğru gidiyor. Yıllık   enflasyon  nisan da % 9,38, mayıs da %9,66, haziranda  % 9,16’lık seviyelerden,  temmuz da da  % 9,32  oldu. Merkez Bankası da  çekirdek enflasyonu tutturamıyor. Enerji, gıda, içki, sigara ve altın hariç olduğu halde enflasyonu aşağı çekemiyorlar.

Demek ki ekonomi temennilerle, dileklerle yönetilmiyor. Gerçekler, emeklilerimizin perişan olduğunu söylüyor.

Artık sebze meyve bollaştı, tekstil ürünleri indirime girdiği halde enflasyon hala düşmüyor. Meyve fiyatlarının kilosu 5.- TL’den, sebze fiyatlarının kilosu 4.- TL’den domatesin kilosu 2.- TL’den aşağı düşmüyor.  Bu mevsimde biz emekliler salça yapacağız, konserve yapacağız ki kışın piyasadan alınan salçadan konserveden biraz daha ucuz olsun da, üç aylığımız yetsin.

Hükümet  ile yetkili sendika anlaşınca ilk defa bu sene temmuz ayında ikinci yarı yıl zammını alamadık, üstüne üstlük enflasyon farkımızda gasp edildi.

Enflasyon büyük adaletsizliktir. Emekli enflasyon yükünü altında eziliyor.

Ey Hükümet!

Memurun, emeklinin enflasyon farkı hakkını gasp ettin, emeklileri sefaletin kucağına attın. Hiç olmazsa Torba Yasa ile bu yanlışı düzelt.

Bir kez olsun bizlerin, emeklinin yüzünü güldürecek bir kanuna imza at.13.08.2014