İşsizlerimiz iş bulamazken, 25 YILI dolduramadığından emekli olamazken, yabancı ülkelerin işsiz öğretmenleri, sağlık personeli ucuz diye çalıştırılacakmış.

Öğretmenlerimiz, sağlık personelimiz, doktorumuz, hemşiremiz işsiz ve  aç gezerken başka ülkelerin işsizlerini doyuracağız.

Çalışanlarımız bir türlü  25 yılı doldurup emekli olamıyor. İşsizlerimiz iş bulup çalışamıyor. İşverenler 20-30 yaşlarında gençlere iş veriyor, 50-60 yaşındakileri  yaşlı diye işe almıyorlar. Dolayısıyla bir türlü prim gününü doldurup emekli olamıyorlar.

Ülke ekonomisinin büyümesi ithalata bağlandığından, çarşı, pazardaki mal ve hizmetlerin büyük bir bölümü ülke dışından alınmaktadır. Hazine, kaç gün daha bu ödemelere dayanacaktır. Dışa bağımlı büyüme durdurulmalı, ekonomik bağımsızlığımızı kaybetmemek için, yerli üretim yapılmalı insanımıza iş bulmalı, ekmek vermeliyiz.

Tıpkı çiftçimizin üretimini pahalı diye satamadığı için hayvanlara yedirdiği, üretim yapmaktan korktuğu için işsiz gezerken, GDO’lu tohum ve tarım ürünlerini ithal ederek, yabancı ülkelerin çiftçilerini doyurduğumuz gibi.

İthal öğretmen alımından vazgeçin, ithal doktoru, hemşireyi durdurun, ithal tarım ürünlerini durdurun da; insanımız iş bulsun, karnını doyursun. Çoluk çocuğuna bakabilsin, hastalanınca hastanelere gidebilsin, çalışıp emekli olabilsin. 19.04.2011

Nalan Huriye AKCAN  Osman ÖZDEMİR
Birleşik Emekliler Derneği Genel Başkanı Türk Emekli-Sen Genel Başkanı