KADIN HAREKETİ DERNEĞİNDEN ANLAMLI SERGİ

Kadın Hareketi Derneğinin kuruluşunun 10. Yılı münasebetiyle, “Kurtuluş Mücadelesindeki Kahraman Türk Kadını” isimli sergisi Ankara’da açıldı. Sergiye Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları da katıldı.
 
GÜNDÜZ: TÜRK KADINININ MÜCADELESİNİ YANSITTIK
 
Kadın Hareketi Derneği Başkanı Sultan Gündüz, sergiye ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Vefakar ve cefakar Türk kadınının kurtuluş mücadelesinde verdiği emek ve çabayı sergimize konu ederek, ülkemizin bu günlere gelişindeki katkılarını bir nebze olsun anmak istedik. Katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
ÖNDER KAHVECİ: KURTULUŞ MÜCADELESİNİN İSİMSİZ KAHRAMANLARI KADINLARDIR
 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise, “Kurtuluş yıllarının isimsiz kahramanlarının başında Türk kadını gelmektedir. Evlatlarını geride bırakarak cephede askerimize cephane taşıyan soylu kadınlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. 
 
Kadın Hareketi Derneğinin böylesine anlamlı bir sergiye imza atmış olması ise çok anlamlı bir davranıştır. Türk insanı geçmişini asla unutmadan yoluna devam edecektir. O yılların hatıralarını bugüne taşıyarak hafızalarımıza yeniden kazıyan Kadın Hareketi Derneğine ve Yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Aziz şehitlerimiz ve cephe gerisindeki tüm kadınlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
 
Kadın Hareketi Derneğinin sergisine, Genel Başkanımız Önder Kahveci, bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, MHP Genel Başkan Yardımcıları, Emin Haluk Ayhan, Deniz Depboylu, Sefer Aycan , Milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.