Türkiye Kamu-Sen’in Anneler Günü nedeniyle tüm Şehit Annelerini yılın Annesi seçerek taçlandırdığı bu yılki Anneler Günü töreni başta Ankara olmak üzere tüm illerimizde yapıldı.

Ankara İçkale Otel'de yapılan tören şehitlerimizin ruhları ve aziz hatıraları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Hemen ardından tüm şehitlerimizin ruhu için Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

KONCUK: SÖZLERLE ANNELERİ İFADE ETMEK YETMEZ

Ben Antepliyim, Şahin’im ağam,

Mavzer omzuma yük,

Ben yumruklarımla dövüşeceğim.

Yumruklarım memleket kadar büyük.”  diyerek sözlerine başlayan Genel Başkan İsmail Koncuk, törene katılan  tüm şehit anneleri ve toplantıyı organize Türkiye Kamu-Sen Kadın Kolları Başkanlığına teşekkür etti. Koncuk, “Bu topraklar için can veren tüm şehitleri  rahmet ve minnetle anıyorum. Anneler bizim en değerli varlıklarımızdır. Azeri bir Türk Şairi, “Toprak da anasız kalmasın diye

Toprağın bağrında yatar analar.” diyor. Analar bu kadar kıymetli ve özeldir bizler için. Sözlerle anneleri ifade etmek yetmez. Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi milleti millet yapan değerler konusunda her zaman hassastır. Türkiye Kamu-Sen bu milletle sevinmeyi, yürümeyi, dertlenmeyi ister. Ben değil buranın Genel Başkanı bir üyesi olmaktan şeref duyuyorum. Kadın Kollarımıza bu güzel ve özel günü tertipledikleri için çok ama çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KONCUK: BUGÜNLER TARİHİ GÜNLER DEĞİL, İHANET GÜNLERİDİR

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde insanların barış ve huzur içinde yaşadığını belirten Koncuk, son 10 yıldır Türkiye’nin ayrıştırılmaya çalışıldığını söyledi. Koncuk, “Ülkemiz çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Sayın Başbakan önceki gün yaptığı bir konuşmada, bu günler için tarihi günler ifadelerini kullanıyor. Ben ne yazık ki bu günleri tarihi bir gün olarak değil, ihanet günleri olarak nitelendiriyorum. TBMM kurulalı tam 93 yıl oldu. 93 yıldır bu coğrafya’da yaşayan insanlar bir millet olarak bir arada durdu, bir arada yaşadı. Ancak son 10 yılda ise tam bir aymazlık yaşanıyor. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının başlattığı bu birliği birileri ortadan kaldırmaya yok etmeye çalışıyor. Yaşananların en üzücü tarafı ise milletin bir kısmı bu süreci oturduğu yerden seyrediyor. Analar ağlamasın, akan kan dursun gibi süslü sözlerle, mütareke basınının manşetleriyle yaşanan bu ihanet süreci perdeleniyor.”  dedi.

KONCUK:ŞEHİTLERİMİZE ALENEN İHANET EDİLİYOR, BİRİLİERİDE SEYREDİYOR. YAZIKLAR OLSUN…

Şehitlerimizin bizlere bıraktığı hatıralarına ihanet edildiğine vurgu yapan Genel Başkan Koncuk, “bu ihaneti seyredenlere yazıklar olsun” dedi. Koncuk, “Düşünceniz, siyasi partiniz, ideolojiniz ne olursa olsun, hepimizin ortak paydası Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmezliği ve birliğidir, bu konuda asla bir taviz söz konusu bile olamaz. Bu millet Orta Asya’dan gelip Anadolu’yu vatan yapana kadar milyonlarca şehit verdi. Tabii bizde millet olarak şehitlerimize hep sahip çıktık. Dualarla gazilerimiz, şehitlerimiz hep andık ama bugün şehitlerimize alenen açıkça ihanet ediliyor ve birileri bu ihaneti seyrediyor, yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun. Bir ülkede ateş sadece düştüğü yeri yakıyorsa, şehit Mehmetçiğimize, polisimiz,  imamımıza, öğretmenimize, askerimize yalnızca anaları ağlıyorsa, babaları ağlıyorsa birileri de bunu seyrediyorsa ve dün kanı yerde kalmayacak diyenler bu millete ihaneti yutturuyorlarsa bu millet ayağa kalkmalıdır.”  dedi.

KONCUK: SOYU SOPU BELLİ OLMAYANLARIN BU BAYRAKTA HİÇBİR PAYI YOKTUR

Türk bayrağının rengini şehit kanından aldığını ifade eden Genel Başkan Koncuk, “biz bu topraklar ve bu bayrak için elbette canımızı vereceğiz” dedi. Koncuk, “Elbette kimse ağlamasın ama şehit kanı ile bu vatan kuruldu.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!” Uğrunda ölen olmayan bir toprak vatan olamaz. Bu bayrağın rengi nereden geliyor? Bu renk şehit kanlarından geliyor. Soyu sopu olmayanların, dedesinin atasının bu bayrakta hiçbir payı yoktur. Elbette vatan için canımızı vereceğiz. Bu coğrafyada binlerce yıldır vatanımız olan topraklarda birileri bunu yıkmak istiyorsa bizler buna asla müsaade etmeyiz.” dedi.

KONCUK: ŞEHİT ANALARI VE BABALARI BU SÜREÇ İÇİN  “ÇOCUĞUMU KAYBETTİĞİM GÜNDEN DAHA ÜZGÜNÜM” DİYOR!

Türkiye kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, şehit ailelerinin yaşanan bu süreçten son derece rahatsız olduğunu belirterek, Şehit Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse’nin “Oğlumu kaybettiğim günden daha üzgünüm” dediğini ve bu sözlerin anlayanlar için çok şey ifade etmesi gerektiğini vurguladı. Koncuk, “ Şimdi soruyorum bu ihanet sürecini yapanlara ve şehit anaları da burada. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz Şehit Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse bir cümle söyledi, çok önemli. Bu sürecin başladığı gün çocuğumu kaybettiğim günden daha üzgünüm diyor. Bu ne demek biliyor musunuz şehit Anneleri , şehit Babaları? Benim çocuğum unutuldu, bugün benim çocuğumun bu vatan için ölme sebebi ortadan kaldırılmıştır. Benim evladımı katledenler itibar görüyor demektir. İşte bu şehit Babasının sözleri olayı anlayabilenler için ortaya koyan net bir ifadedir bu sözler.”  dedi.

KONCUK:TÜRKİYE KAMU-SEN BU SÜRECİN İÇİNDE ASLA OLMAYACAKTIR

Türkiye Kamu-Sen’in bu ihanet süreci içinde asla olamayacağının altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik, biz değil ihanet edenler korksun” dedi. Koncuk, “ Bu sürecin için de biz asla olmadık, olmayacağız. Bu sürecin bir ihanet süreci olduğunu her yerde anlatacağız. Korkmayacağız, çekinmeyeceğiz. Başımıza ne gelir hesap etmeyeceğiz. Bu ülke için en değerli varlıklarını evlatlarını şehit veren Anneler Babalar bundan endişe duymazken biz neyin endişesini taşıyacağız.  Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik, bu ülkeye ihanet edenler korksun biz korkmayacağız, çekinmeyeceğiz.  Ben tüm Annelerin önünde saygıyla eğiliyorum. Şehit Annelerini yılın annesi ilan ediyoruz, Sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de bu faaliyetimiz şu anda yapılmaktadır. Bugün yapılan elbette sembolik bir törendir, sizler sadece bugünün ya da bu yılın değil tüm yılların hatta asırların annelerisiniz. Hepinize saygılar sunuyorum.”  diyerek sözlerini noktaladı.