GENEL BAŞKAN: BİZ EVLATLARIMIZA MÜCADELEMİZİN ŞEREFİNİ BIRAKACAĞIZ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu Sen'in çalışma hayatının problemlerinin farkında, tecrübeleri ve mücadele azmi yüksek bir konfederasyon olduğuna dikkat çekerek,, bu özelliğini daha yukarılara yükseltecek kadrolara da sahip olduğunu vurguladı.
 
Genel Başkan açıklamasında, "Türkiye Kamu Sen, herkesi kucaklayıcı özelliğini her zaman göstermiştir, bu anlayış aynı hızla devam edecektir. Bu bizim için şereftir. Bizim buluşma adresimiz Türkiye, Türk Milleti, gelişmiş insan hakları temelinde hak, hukuk ve kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal haklarıdır. Dostluğumuzu da, düşmanlığımızı da belirleyen bu değerlerdir" ifadelerine yer verdi.
 
Koncuk, şerefli bir mücadeleyi miras bıraktıklarını belirterek şunları kaydetti:
 

"Sendikacılık önemli bir faaliyettir. Sendikalar elbette ülkesine ve milletine karşı da sorumluluk hissetmesi gereken, milli problemler karşısında da, gerekli tepkileri bir sivil toplum örgütü olmanın gereği ortaya koymaktan çekinmemelidir. Çünkü varlık sebebimiz öncelikle bu ülke ve Aziz milletimizdir.
 
Sendikalar, bunun dışında çalışma hayatının problemleri ile ilgilenmeyi bir yana itmemelidir, bu alan hem ülke hem de kamu çalışanları için önemlidir.Sendikaların üyelerine karşı sorumluluğu vardır ve bu sorumluluk idrak edenler bakımından sendikaların şerefidir.
 
Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Fırıncının görevi en iyi ve kaliteli ekmeği üretmek ise, fırıncının hizmet ettiği toplum nazarında değeri artar, ancak fırın açıp, kaliteli ekmek üretmeyi bir yana bırakıp, terzilik iddiasında bulunur ve vitrininde ekmek yerine sürekli pantolon, ceket sergilerse, hiç kimse onun fırıncılığına saygı duymayacak, ürettiği ekmeği kimse almayacak veya zorunluluk sebebiyle, isteksiz alacaktır. Emin olun böyle bir fırıncı dükkanını eninde sonunda kapatacaktır.Kazanan, her zaman doğru duruş ve kalite olacaktır.
 
Sendikaların var oluş sebepleri unutulmamalı, sendikayı yönetme sorumluluğunu üstlenenlerin önce iyi ve güvenilir bir sendikacı olduğunu göstermeleri gerekir, vitrinlerine de, iyi fırıncı örneği, ürettikleri en iyi ekmek örneklerini koymaları gerekir, terzinin üretmesi gereken ceket ve pantolonu değil.
 
Bu ülkede sendikal alanı kirletenler bellidir, yenilerine ihtiyaç yoktur. Türkiye Kamu Sen çalışma hayatının problemlerinin farkında, tecrübeleri ve mücadele azmi yüksek bir konfederasyondur, bu özelliğini daha yukarılara yükseltecek kadrolara da sahiptir.
 
Türkiye Kamu Sen yönetici ve üyelerinin Türkiye ve Türk Milleti sevdası da bellidir ve bunu hiç kimseye ispata ihtiyaç da yoktur, bilen bilir, bilmeyen de kendi bilir. Bu özeliğimizi ispat etme derdinde olanlar ancak üstlendiği sorumluluğun farkında olmayan zayıf insanlar olabilir ki, bu tür insanların Türkiye Kamu Sen içinde olması zaten mümkün değildir.
 
Türkiye Kamu Sen, herkesi kucaklayıcı özelliğini her zaman göstermiştir, bu anlayış aynı hızla devam edecektir. Bu bizim için şereftir. Bizim buluşma adresimiz Türkiye, Türk Milleti, gelişmiş insan hakları temelinde hak, hukuk ve kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal haklarıdır. Dostluğumuzu da, düşmanlığımızı da belirleyen bu değerlerdir.
 
Her zaman, her vesile ile ifade ettim,"Biz evlatlarımıza mücadelemizin şerefini bırakacağız." diye. Bundan bir adım sapma söz konusu bile değildir.Selam ve saygılarımla."